Connect with us

Wiadomości

Policjanci oddają krew

Opublikowane

on

W Regionalnym Punkcie Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Suwałkach wczoraj było granatowo za sprawą policjantów, którzy regularnie oddają krew. Wśród honorowych krwiodawców nie zabrakło też tych, którzy po raz pierwszy zdecydowali się podzielić cząstką siebie. Gest ten ma szczególne znaczenie dla zdrowia innych właśnie teraz, w dobie pandemii.

Oddawanie krwi dla suwalskich policjantów stało się tradycją. Akcje krwiodawstwa cieszą się dużym zainteresowaniem. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna i cenna jest krew w ratowaniu ludzkiego życia. Także wczoraj, chętnych do dzielenia się z potrzebującymi cząstką siebie, nie zabrakło. Honorowa zbiórka krwi prowadzona była w Regionalnym Punkcie Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Suwałkach. Większość dawców, którzy podzielili się życiodajnym płynem, robi to regularnie. Nie zabrakło też osób, które zdecydowały się oddać krew po raz pierwszy. Gest ten ma szczególne znaczenie dla zdrowia innych właśnie teraz, w czasie pandemii, kiedy bieżące stany magazynowe krwi i jej składników maleją.

Przeczytaj >>>

Wiadomości

Przy ul. Pileckiego powstanie boisko

Opublikowane

on

By

Boisko, które ma powstać przy ul. Pileckiego to projekt zgłoszony do głosowania w ramach tegorocznej edycji Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego. Uzyskał 1849 głosów i zajmując 2 miejsce zakwalifikował się do realizacji

Firma, która wygra przetarg będzie musiała najpierw zaprojektować boisko, uzyskać pozwolenie na budowę, a następnie je wybudować. Będzie miała na to 210 dni od momentu podpisania umowy. Oferty w przetargu należy składać do 20 kwietnia.

Przeczytaj >>>

Wiadomości

Kontrole suwalskiej policji. 104 ujawnionych wykroczeń

Opublikowane

on

By

104 ujawnionych wykroczeń, ponad 87 skontrolowanych pojazdów i 135 kontroli stanu trzeźwości. 1 osoba straciła prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. To bilans piątkowych działań suwalskiej drogówki. Głównym ich celem było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach powiatu suwalskiego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, w miniony piątek kontrolowali kierowców oraz ich pojazdy w wybranych punktach miasta i powiatu, zwłaszcza w miejscach wskazanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów.
Policjanci skontrolowali w sumie 87 pojazdów. Ujawnili 104 wykroczenia, z czego 83 dotyczyły przekroczenia prędkości. Wśród nich była 1 osoba, która straciła prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Do tej kontroli doszło na ulicy Utracie w Suwałkach. Kierowca audi jechał z prędkością 124 kilometrów na godzinę, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość, aż o 54 kilometry na godzinę. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a jego konto wzbogaciło się o 10 punktów.

Przeczytaj >>>

Wiadomości

Jak wygląda sytuacja socjalna Suwalczan?

Opublikowane

on

By

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przedstawił swoje sprawozdanie za 2021rok. W wielu pozycjach związanych z pomocą społeczną odnotowane zostały spadki zarówno ilościowe jak i kwotowe udzielanej pomocy socjalnej w odniesieniu do roku 2020. 

W 2021 roku 451 osobom (wzrost o 16 osób) przyznano zasiłki stałe. Było to 4.431 świadczeń na kwotę 2.261.303,47 zł (wzrost o 20.039,98 zł). z kolei Zasiłki okresowe przyznano 512 rodzinom (spadek o 22) – 2.263 świadczenia na kwotę 793.199,18 zł (spadek o 25.777,70 zł).

Funkcjonował również Program osłonowy w zakresie ograniczania skutków niedożywienia w Mieście Suwałki na lata 2019 – 2023. Pomocy w formie gorącego posiłku udzielono 282 osobom (spadek o 45) na kwotę 413.720,76 zł (spadek o 18.247,02 zł).

Przeczytaj >>>

Wiadomości

Jechał samochodem bez prawa jazdy

Opublikowane

on

By

Policjanci z Raczek zatrzymali kolejnego kierowcę, który zdecydował się na jazdę pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za złamanie zakazu sądowego grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

W ręce policjantów z Raczek wpadł 33-latek. Tuż po 13 w Rudnikach mundurowi zatrzymali do kontroli seata. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach wyszło na jaw, że siedzący za kierownicą mieszkaniec powiatu oleckiego posiada zakaz prowadzenia pojazdów, orzeczony przez sąd w 2022 roku. Samochód nieodpowiedzialnego kierowcy został odholowany, a on sam odpowie za niestosowanie się do sądowego zakazu. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Przeczytaj >>>

Popularne

Suwalki.net.pl to serwis miejski miasta Suwałki. Każdego dnia znajdziesz u nas ciekawostki z tego miasta podzielone w kategoriach jak sport czy wiadomości. Dodatkowo znajdziesz informacje sportowe z takich klubów jak Ślepsk Malow Suwałki czy Wigry Suwałki.