Browse Category

Suwalszczyzna

Suwalszczyzna to raj dla miłośników przyrody, oferujący wiele możliwości spędzania wolnego czasu, takich jak spływy kajakowe, wycieczki rowerowe, jazda konna i piesze wędrówki. Lasy, łąki i wzgórza są również idealne do zbierania grzybów, obserwowania ptaków i fotografowania. W okolicy znajduje się też wiele ciekawych atrakcji historycznych i kulturalnych, takich jak drewniane kościoły w Suwałkach czy XIX-wieczna drewniana synagoga w Wiżajnach. Suwałki to idealne miejsce na weekendowy wypad lub dłuższy urlop. To świetny cel podróży dla tych, którzy szukają wyjątkowego i pięknego miejsca do zwiedzania, jak również dla tych, którzy szukają ciszy i spokoju na wsi. To naprawdę Szwajcaria Północy.

W regionie znajduje się też wiele zabytków, takich jak ruiny zamku w Suwałkach, gotycki kościół w Nowej Wsi, barokowy kościół w Siemianach, drewniany kościół w Górowie Iławeckim czy pałac w Gołdapi. Suwalszczyzna znana jest także z licznych uzdrowisk, takich jak Druskienniki, gdzie turyści mogą skorzystać z leczniczych właściwości tutejszych źródeł mineralnych.

Znana jest także z wielu możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu, takich jak wędrówki, jazda na rowerze, wędkarstwo i kajakarstwo. Jest tu wiele szlaków, zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych wędrowców, a także liczne ścieżki rowerowe i szlaki kajakowe. W regionie znajduje się też wiele pięknych jezior, w których można się kąpać, łowić ryby i pływać łodzią.

Suwalszczyzna jest idealnym miejscem dla osób szukających spokojnych i relaksujących wakacji. Piękna przyroda, liczne zabytki, uzdrowiska oraz wydarzenia kulturalne i sportowe sprawiają, że Suwalszczyzna jest idealnym miejscem dla tych, którzy chcą uciec od zgiełku codziennego życia.

Jeżeli planujesz swój pobyt w magicznej krainie jaką jest Suwalszczyzna i nie masz jeszcze pomysłu na swój wyjazd to skorzystaj z naszego przewodnika. Nasi dziennikarze wychowali się na tych terenach i z pewnością powiedzą Tobie co warto tu zobaczyć.

Suwalszczyzna to najpiękniejsza kraina na jakiej kiedykolwiek byłem

– cytat turysty

Swoją przygodę na Suwalszczyźnie rozpocznij koniecznie od wizyty Góry Cisowej. Od razu zrozumiesz dlaczego tą krainę odwiedza aż tyle turystów. Widok zapiera dech w piersiach. W oddali zobaczysz dziesiątki jak nie setki hektarów lasów, liczne pagórki, jeziora oraz piaszczyste dróżki.

Główne atrakcje Suwalszczyzyny to:

  • Wigierski Park Narodowy
  • Góra Zamkowa
  • Góra Cisowa
  • Miasto Augustów
  • Miasto Suwałki
  • Pokamedulski Klasztor w Wigrach
  • Turtul
  • Jezioro Hańcza
  • Głazowisko Bachanowo
0 Articles

Jesteśmy portalem informacyjnym. Dodatkowo na naszej stronie znajdziesz katalog firm oraz spis suwalskich lekarzy.

© 2021, All Rights Reserved.

Obserwuj nas