Connect with us

Sport

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali sensacyjnie w Świdniku

Opublikowane

on

Z nieba do piekła. Po niedzielnym (19.12) zwycięstwie biało-niebieskich z Treflem Gdańsk apetyty na udane zakończenie roku 2021 znacznie wzrosły. Warunek był jeden – pucharowe zwycięstwo z Polskim Cukrem Avią Świdnik, drużyną występującą na co dzień na zapleczu PlusLigi. Tak się jednak nie stało. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali sensacyjnie w Świdniku 1:3 i zakończyli zmagania w Tauron Pucharze Polski na 1. rundzie.

Przeczytaj >>>

Sport

Badminton królował w hali OSiR

Opublikowane

on

By

W czwartek 18.11. hala sportowa Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach była areną zmagań Drużynowych Mistrzostw Suwałk Szkół Ponadpodstawowych w badmintonie. W kolejnych zawodach Miejskiej Rywalizacji Sportowej wzięło udział 5 suwalskich szkół: I Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące, III Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Technicznych i Zespół Szkół nr 6.

Walka o najwyższy stopień podium była bardzo wyrównana, choć pierwszych faworytów zdążyliśmy wytypować już w początkowej fazie rozgrywek. Finalnie, Drużynowym Mistrzem Suwałk zostało I LO w kategorii chłopców i II LO w kategorii dziewcząt.  Na drugim miejscu wśród chłopców sklasyfikowano II LO, natomiast wśród dziewcząt III LO.  Puchar za trzecie miejsce trafił do chłopców z ZST i dziewcząt z I LO.

Przeczytaj >>>

Sport

Suwalczanie pobiegli w Narodowe Święto Niepodległości

Opublikowane

on

By

320 uczestników stanęło na starcie Suwalskiego Biegu Niepodległości, który w czwartek (11.11.2021 r.) tuż po godzinie 13:30, odbył się w ramach miejskich obchodów Narodowego święta Niepodległości. Uczestnicy Biegu Patriotów i Małych Patriotów wyruszyli z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, na którym odbywały się oficjalne uroczystości z udziałem parlamentarzystów, samorządowców i zaproszonych gości. Na mecie, przy Suwalskiej Arenie, na wszystkich uczestników biegu czekali kibice i okolicznościowe medale.

W Biegu Patriotów rywalizację podjęło niemal 200 zawodników. Trasa biegu i warunki pogodowe sprzyjały biciu rekordów życiowych. Zwycięzcą biegu został Jakub Ołowski z Biskupca, uzyskując tym samym rewelacyjny czas 16:15. Na drugiej pozycji sklasyfikowano Tadeusza Walendykiewicza z Suwałk, a podium wśród mężczyzn uzupełnił Daniel Bochenko z Brzozowej.

Przeczytaj >>>

Popularne

Suwalki.net.pl to serwis miejski miasta Suwałki. Każdego dnia znajdziesz u nas ciekawostki z tego miasta podzielone w kategoriach jak sport czy wiadomości. Dodatkowo znajdziesz informacje sportowe z takich klubów jak Ślepsk Malow Suwałki czy Wigry Suwałki.