Materac to jeden z głównych elementów wyposażenia naszej sypialni. Producenci oferują nam model hybrydowy, który łączy ze sobą najlepsze właściwości materacy piankowych i sprężynowych. Jego podstawą są nowoczesne sprężyny kieszeniowe zamykane w osobnych kieszonkach. Wierzchnią warstwę natomiast stanowi zaawansowana technologicznie pianka, a także włókna sizalowe. Często wzbogacony jest także o dodatkową warstwę, która po odpięciu może służyć jako materac nawierzchniowy. Obecnie na rynku możemy spotkać się z różnorodnymi konfiguracjami warstw.
Rodzaje materacy hybrydowych
Decydując się na zakup materaca hybrydowego, możemy być pewni, że na pewno spełni nasze oczekiwania, dzięki temu, że jest to model uniwersalny i wielofunkcyjny. Wszystko za sprawą dużej ilości materiałów do wyboru i możliwych konfiguracji. Różnią się przede wszystkim budową oraz zastosowanymi komponentami. A należą do nich:
- Sprężyny multipocket lub Pocket Plus
- Pianka wysokoelastyczna
- Pianka termoelastyczna
- Lateks
- Sizal
- Pianka Fusion
- Pianka FlexiFoam
- Pianka PloFoam
Dla kogo są przeznaczone materace hybrydowe?
Materace hybrydowe są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się w sypialni każdego, nawet najbardziej wymagającego użytkownika, niezależnie od stanu zdrowia, czy wieku. Wystarczy zdecydować się na model, który będzie spełniał nasze oczekiwania, bądź wybrać materac odwracalny, z kilkoma poziomami twardości, oraz z odpinanym topem, dzięki czemu będziemy mieć możliwość użytkowania go na wiele różnych sposobów.
Sprawdzi się przede wszystkim w przypadku pary, nawet gdy różnica wagi będzie spora. Dużą liczbą sprężyn, które działają niezależnie od siebie, sprawiają, że nie będziemy odczuwać ruchów osoby śpiącej obok, oraz uczucia zapadania się powierzchni.
Użytkownicy, którzy lubią prowadzić aktywny tryb życia, również docenią materace hybrydowe. Dzięki połączeniu solidnych sprężyn oraz elastycznych pianek możemy ukoić ból pleców, zregenerować mięśnie, czy zapobiegać przeciążeniom.
Dla osób starszych i z bolącym kręgosłupem również będzie to dobre rozwiązanie. Połączenie różnych wkładów o unikalnych właściwościach, zapewniają doskonałe ułożenie kręgosłupa w sposób naturalny, dzięki czemu maksymalnie go odciążymy. Dodatkowo sprężystość materaca pozwala na swobodne zmiany pozycji oraz wygodne wstawanie z łóżka.
Będąc alergikiem, również warto zdecydować się na materac hybrydowy. Komponenty wykorzystywane do produkcji są hipoalergiczne, przeciwgrzybiczne i antybakteryjne. Dodatkowo zaawansowany system wentylacji, zapobiega gromadzeniu się pleśni oraz roztoczy.
Zalety materaca hybrydowego
Pozytywnych właściwości materacy hybrydowych jest dość sporo. Jednym z nich jest duża wytrzymałość na odkształcenia, dodatkowo utrzymując optymalny komfort termiczny, dlatego też jest odpowiednim rozwiązaniem dla osób spędzających w łóżku większość swojego czasu. Ponadto konstrukcja materaca pozwala na lepszą wentylację, dzięki czemu jest przewiewny, co sprawia, że nie gromadzi się w nim kurz, pleśń, wilgoć oraz grzyby. Dlatego też jest idealną opcją dla alergików.
Artykuł sponsorowany