Connect with us

Artykuł

Jak zadbać o materiałową tapicerkę w samochodzie?

Opublikowane

on

Każdy kierowca doskonale wie, że wnętrze pojazdu jest jego wizytówką. Nic więc dziwnego, że wielu z nich dokłada wszelkich starań do tego, by zadbać o należytą czystość i porządek. Niemniej jednak najbardziej problematycznym elementem wnętrza auta okazuje się jego tapicerka. Zwykle auta posiadają tapicerki wykonane z weluru lub innego materiału, w którym bardzo łatwo gromadzi się kurz i inne zanieczyszczenia. Dodatkowo tapicerka materiałowa chłonie zapachy jak przysłowiowa gąbka. Zatem w jaki sposób można utrzymać ją w czystości?

Samodzielne pranie tapicerki- jak się za to zabrać i czy warto?

Kiedy we wnętrzu pojazdu da się wyczuć nieprzyjemne zapachy, a tapicerka straciła już swój pierwotny kolor, wówczas kierowcy dostrzegają potrzebę reakcji. Oczywiście najprostszym sposobem jest zabranie się za porządne upranie tapicerki, co może, aczkolwiek nie musi przywrócić ją do pierwotnego stanu. Z racji próby ograniczenia kosztów, wielu kierowców będzie chciało ten proces wykonać samodzielnie. Wówczas muszą się oni wyposażyć co najmniej w specjalny płyn do prania tapicerki, a także i zestaw szczotek oraz gąbek. W jaki sposób można więc samodzielnie uprać tapicerkę? Otóż:

 • po pierwsze tapicerka musi zostać dokładnie odkurzona- nie mogą znaleźć się na niej żadne okruszki czy większe zanieczyszczenia;
 • kolejno kierowcy przy pomocy szamponu muszą rozpocząć szorowanie- najlepiej zacząć do tapicerki na suficie i na bokach drzwi, a następnie przejść do prania foteli. Ten etap będzie najbardziej czasochłonny i będzie wymagał wiele energii;
 • w zależności od tego, jaki specyfik do prania został wybrany, kierowcy muszą ponownie odkurzyć tapicerkę, celem usunięcia nadmiaru piany i wilgoci lub wyszorować ją ponownie, tym razem z dodatkiem samej wody;
 • tapicerka musi pozostać do całkowitego wyschnięcia, co może zająć nawet kilka dni.

Czy pranie tapicerki samemu to dobry pomysł? Okazuje się, że choć można to zrobić, to jednak szampony i ręczne szorowanie nie są gwarancją uzyskania zadowalających efektów. Co więcej, pochłonie to również nasz czas i z powodu braku mechanicznego suszenia, nasze auto będzie unieruchomione na co najmniej jeden dzień.

Profesjonalne pranie tapicerki- skuteczne i szybkie rozwiązanie!

Pranie tapicerki oferowane przez profesjonalistów jest znacznie lepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim zrobią to oni precyzyjnie z wykorzystaniem odpowiednich środków i maszyn, a co więcej, samochód będzie gotowy do jazdy już w przeciągu kilku godzin. Warto jednak poświęcić czas na wybranie odpowiedniego zakładu zajmującego się car detailing’iem. Na uwagę zasługuje chociażby autoklinika.bialystok.pl. O sposobie w jaki wykonują oni pranie tapicerki, można dowiedzieć się więcej na stronie: https://autoklinika.bialystok.pl/myjnia/pranie-tapicerki/. Wspomniany już zakład od wielu lat skutecznie doprowadza tapicerki pojazdów do porządku i jest prawdziwym liderem w branży. Z pewnością wybierając jego usługi, żaden kierowca tego nie pożałuje, a jedynie wyjdzie z zakładu czystym i pachnącym samochodem.

Przeczytaj >>>

Artykuł

Przeszczep włosów u kobiet w Turcji

Opublikowane

on

By

Niestety, co trzecia kobieta doświadcza wypadania włosów. Istnieje wiele czynników powodujących ten problem — szczególnie u kobiet. Kilka z nich może zakłócać cykl wzrostu włosów, takich jak stres, leki, choroby lub infekcje, które mogą uniemożliwiać włosom ukończenie naturalnego porostu. Zazwyczaj do oceny przyczyn wypadania włosów, wymagane będą badania krwi.

Dobra wiadomość jest taka, że istnieje rozwiązanie tego problemu — przeszczep włosów u kobiet w Turcji. Ten zabieg może Ci pomóc osiągnąć bezpieczną i trwałą drogę do zdrowych i gęstych włosów.

Kobiety doświadczają łysienia inaczej niż mężczyźni. Jednak łysienie u kobiet często można leczyć tymi samymi technikami z doskonałymi wynikami.

Łysienie u kobiet może występować na różne sposoby:

 1. Stopniowe przerzedzanie spowodowane żeńskim łysieniem androgenowym.
 2. Stopniowe przerzedzanie się włosów na czubku głowy.
 3. Cofanie się przedniej linii czoła (wysokie czoło).
 4. Łysienie rozlane (DA), w którym włosy przerzedzają się na całej skórze głowy.

Kobiety, które cierpią na łysienie rozlane (DA), niestety nie kwalifikują się do przeszczepu włosów. Ze względu na to, że włosy są bardzo rzadkie na całej głowie. Wówczas nie ma sensu pobierać włosów z jednego obszaru o słabej gęstości, aby móc przeszczepić je do innego obszaru. Na szczęście większość kobiet cierpiących na wypadanie włosów i łysienie należy do pierwszej i drugiej kategorii, co klasyfikuje je do zabiegu przeszczepu włosów. Dlaczego? Ponieważ zwykle ich obszar dawczy, czyli tył głowy i boki jest odporny na łysienie, dzięki temu można pobrać grafty do zabiegu przeszczepu włosów.

Z reguły wypadanie włosów przyspiesza po 20 roku życia i postępuje z biegiem czasu. Jednak zazwyczaj włosy z tyłu głowy zachowują swoją pierwotną gęstość.

Zabieg przeszczepu włosów u kobiet jest podobny do zabiegu przeszczepu włosów wykonywanego u mężczyzny. Metodą stosowaną w transplantacji włosów u kobiet jest metoda przeszczepu włosów FUE. Technika ta polega na pobraniu wielu jednostek pęcherzykowych z obszaru dawczego, czyli tył głowy i przeszczepieniu ich w obszar biorczy, czyli obszar objęty łysiną. Przeszczep włosów metodą FUE jest mało inwazyjny i nie pozostawia widocznych blizn. Okres rekonwalescencji trwa 10 dni. Podczas przeszczepu włosów u kobiet zwykle nie ma potrzeby golenia całej głowy. Jedynie obszar dawczy, czyli tył głowy, który po zabiegu możemy przykryć własnymi włosami. 

Przeszczep włosów w Turcji z zastosowaniem powyższej procedury sprawia, że ​​przeszczepione włosy wyglądają bardzo naturalnie. 

Procedury pozabiegowe wbrew pozorom nie są skomplikowane dla Pacjentki. Tym samym okres gojenia w większości przypadków wymaga noszenia przez jeden dzień bandażu, który możemy ściągnąć następnego dnia. W ciągu pierwszych 7 dni po zabiegu podaje się leki w celu zmniejszenia ryzyka obrzęku, antybiotyki i leki przeciwzapalne. W razie potrzeby stosuje się również tabletki uśmierzające ból, aby zminimalizować dyskomfort. Pierwsze efekty są widoczne już po 14 dniach od zabiegu. Od 3 miesiąca rosną stałe włosy. Prawdziwe efekty zabiegu są zauważalne już po 6 miesiącach od przeszczepu, a pełny rezultat widoczny jest po 12 miesiącach.

Czy przeszczepy włosów działają?

Przeszczepy włosów są o wiele bardziej skuteczne — aż 97%, niż dostępne bez recepty produkty do odbudowy włosów. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka czynników:

 • Po przeszczepie, włosy przechodzą wszystkie fazy wzrostu i wypadania, jak włosy naturalne i zdrowe, natomiast nie zachodzi ponowny proces łysienia, ponieważ grafty pobierane są z obszarów odpornych na ten problem. 
 • Przeszczepy włosów są wykorzystywane głównie do przywracania włosów, jeśli naturalnie łysiejesz lub utraciłeś włosy z powodu kontuzji.

Przeszczepu włosów nie można wykonać z:

 • rozległym przerzedzeniem i łysieniem (DA),
 • w przypadku chorób nowotworowych,
 • grubymi, twardymi i przerośniętymi bliznami po urazach skóry głowy.

Korzyści z przeszczepu włosów u kobiet:

Niewątpliwie przeszczep włosów u kobiet daje niesamowite efekty i jest rozwiązaniem Twoich problemów. Pomaga przywrócić gęste i lśniące włosy, które są oznaką zdrowia, młodości i witalności. Dzięki przeszczepom włosów kobiety odzyskują pewność siebie, samoakceptację oraz radość.

Korzyści z przeszczepu włosów to:

 • włosy wyglądające naturalnie i pięknie,
 • w celu zwiększenia siły i objętości włosów po przeszczepie można zastosować różne zabiegi,
 • zwiększa pewność siebie kobiety, przywracając jej urodę.

Ile kosztuje przeszczep włosów metodą FUE w Turcji?

Jeśli chodzi o wyjazd za granicę na zabieg przeszczepu włosów, koszt jest najbardziej decydującym czynnikiem. Turcja jest niedrogim miejscem — aż 75% taniej, szczególnie dla pacjentów z Europy. Cena jest tak niska ze względu na ilość konkurencyjnych klinik oraz różnice ekonomiczne pomiędzy Turcja, a krajami europejskimi. Dzięki silnemu systemowi opieki zdrowotnej Turcja jest jednym z czołowych krajów turystyki medycznej. Podejmując decyzję o wyjeździe na przeszczep włosów w Turcji, warto skorzystać z pomocy firmy, która pomoże nam podczas wszystkich etapów podróży. Jedną z najlepszych firm na rynku jest Meditravel, która oferuję kilka pakietów all-inclusive. Każdy z nich jest dopasowany do Twoich potrzeb i wymagań. Zapewniamy zakwaterowanie w hotelu, transfery, lot, badania przedzabiegowe, a także kosmetyki do pielęgnacji skóry, leki, kapelusz, opaskę przeciwobrzękową, oraz poduszkę do spania.

Skorzystaj z formularza kontaktowego znajdującego się na stronie www.meditravel.pl, a nasz zespół skontaktuję się z Tobą w celu sporządzenia darmowej konsultacji online z lekarzem oraz planu leczenia.

Lekarze i personel zajmujący się przeszczepami włosów w Turcji, z którymi współpracuje z Meditravel mają:

 • Europejskie i światowe akredytacje oraz licencje.
 • Bogate portfolio pokazujące udane efekty przeszczepów włosów
 • Pozytywne recenzję ich prac, napisane przez pacjentów

Rzetelne bezpłatne konsultacje online w Meditravel

Każdy pacjent i każda sytuacja jest inna – dlatego podróżprzeszczepu włosów do Turcji dla kobiet w Meditravel zaczyna się od profesjonalnej bezpłatnej konsultacji online. Dzięki niej możemy zapewnić, że każda pacjentka otrzyma najlepsze możliwe rozwiązanie problemu wypadania włosów.

Przeczytaj >>>

Praca

Jak napisać dobre CV i znaleźć dobrą prace w Suwałkach?

Opublikowane

on

By

Obecnie większość procesów rekrutacyjnych w mieście Suwałki odbywa się za pośrednictwem internetu, dlatego już na etapie aplikowania kandydaci powinni skoncentrować się na wzbudzeniu zainteresowania potencjalnego pracodawcy. Niezwykle ważne jest to, aby dokładnie napisać CV, ponieważ jest to pierwszy dokument, z jakim osoba przeglądająca aplikacje ma do czynienia. Życiorys przede wszystkim powinien być schludny, czytelny i przykuwający uwagę. Osoby posiadające doświadczenie zawodowe, powinny to podkreślić, napisać jak najwięcej o zakresie wykonywanych obowiązków. Sporym atutem będzie także informacja o uprawnieniach, ukończonych kursach i umiejętnościach, dlatego też warto takie dane zamieścić w swoim życiorysie. Przygotowując cv, należy pamiętać, że potencjalny pracodawca bądź rekruter będzie kontaktował się z nami mailowo bądź telefonicznie, dlatego też dane powinny być dokładne. Dla części osób rekrutujących atutem może okazać się zamieszczenie przez kandydata zdjęcia, a decydując się na taki krok, również warto zadbać o jego jakość i formę.

Przeczytaj >>>

Nieruchomości

Mieszkanie na rynku wtórnym czy pierwotnym?

Opublikowane

on

By

Ludzie, którzy podejmują decyzję o zakupie własnego mieszkania, zagłębiają się dość mocno w oferty z lokalnego rynku, porównują powierzchnie lokali, usytuowanie, rozłożenie pomieszczeń, wygląd wnętrza oraz koszty utrzymania. Zanim zostanie podjęta decyzja i dalsze kroki poszukiwania, warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy będziemy zmierzać w kierunku mieszkania z rynku wtórnego, czy może wolimy mieszkanie deweloperskie. Oczywiście każda z tych opcji posiada wiele swoich plusów. Tak naprawdę wiele ogłoszeń, które pojawiają się w internecie dotyczy mieszkań po kapitalnym remoncie, przez co osoby zainteresowanie mogą wejść i mieszkać bez ponoszenia dodatkowych kosztów, a także nie trudząc się wynajmowaniem ekip remontowych i aranżacją wnętrza. Są też mieszkania przeznaczone do remontu, a ich atutem najczęściej jest niska cena. W mieście Suwałki jest wiele takich ofert. Osoby kupujące taki lokal mogą przekształcić jego wnętrze pod własne gusta. To samo tyczy się również mieszkań z rynku pierwotnego, właściciel zyskuje możliwość całościowej, samodzielnej aranżacji wnętrza, zgodnej z jego indywidualnymi upodobaniami.

Przeczytaj >>>

Nieruchomości

Jak sprzedać nieruchomość w Suwałkach

Opublikowane

on

By

Sprzedaż nieruchomości w Suwałkach to dla właścicieli często nie lada wyzwanie. Chociaż zainteresowanie mieszkaniami, domami, działkami budowlanymi czy lokalami usługowymi jest naprawdę bardzo wysokie, nie brakuje także podaży, przez co potencjalni klienci mają możliwość wyboru lokalu spełniającego ich oczekiwania w najwyższym stopniu. Tak naprawdę niezwykle ważne jest to, w jaki sposób zostanie przygotowanie ogłoszenie dotyczące sprzedaży nieruchomości. Chcąc wzbudzić zainteresowanie i w miarę szybko nawiązać udaną transakcję, warto skoncentrować się na jakości ogłoszenia. Umieszczając zdjęcia, warto zadbać o dobry efekt wizualny, aby było ono czytelne i jak najbardziej obrazowało wnętrze pomieszczenia. Warto umieścić w treści jak największą liczbę informacji dotyczących nieruchomości, poczynając od lokalizacji, przez metraż, rozkład pomieszczeń po krótki opis okolicy oraz opłaty jakie są związane z utrzymaniem konkretnej nieruchomości. Przed podaniem konkretnej ceny warto porównać jakie koszty sprzedaży i wynajmu są na lokalnym rynku – czyli w Suwałkach.

Przeczytaj >>>

Popularne

Suwalki.net.pl to serwis miejski miasta Suwałki. Każdego dnia znajdziesz u nas ciekawostki z tego miasta podzielone w kategoriach jak sport czy wiadomości. Dodatkowo znajdziesz informacje sportowe z takich klubów jak Ślepsk Malow Suwałki czy Wigry Suwałki.