Connect with us

Wiadomości

XXII Jarmark Folkloru. Karty zgłoszenia dla muzyków i wystawców

Opublikowane

on

jarmark folkloru suwałki

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na XXII Jarmark Folkloru, który w tym roku odbędzie się pod hasłem „Ukraińcy na Suwalszczyźnie”. W programie koncerty, przegląd folkloru muzycznego regionu oraz folkowy kiermasz z lokalnymi wyrobami, na który zapraszamy wystawców i rękodzielników. Do przesyłania zgłoszeń zapraszamy również muzyków, śpiewaków, kapele, zespoły i solistów tradycyjnych na regionalne eliminacje do 57. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu.

Na XXII Suwalskim Jarmarku Folkloru kontynuujemy rozpoczęty w ubiegłym roku cykl prezentacji dziedzictwa kulturowego różnych grup etnicznych, etnograficznych i etnokonfesyjnych, mieszkających współcześnie lub w przeszłości na Suwalszczyźnie. W tym roku, z oczywistych przyczyn, nie może to być inna grupa niż nasza najmłodsza mniejszość, zatem tegoroczny Suwalski Jarmark Folkloru odbędzie się pod hasłem „Ukraińcy na Suwalszczyźnie”.

Tradycyjnie pierwszy dzień Jarmarku poświęcony będzie przede wszystkim kulturze ludowej i tradycyjnej Suwalszczyzny – z najważniejszą częścią programu: Przeglądem Muzyki Ludowej Suwalszczyzny, stanowiącym nasze regionalne eliminacje do 57. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą w roku 2023. Do udziału w eliminacjach zapraszamy muzyków, śpiewaków, kapele, zespoły i solistów tradycyjnych. Wykonawców oceniać będzie profesjonalne jury etnomuzykologiczne. Zgłoszenia (na załączonej karcie zgłoszenia), prosimy przesyłać do 15 lipca 2022 r. na adres:
Suwalski Ośrodek Kultury, Pracownia Dziedzictwa Kulturowego, ul. Noniewicza 71, 16-400 Suwałki lub pocztą elektroniczną: magdalena.zielinska@soksuwalki.eu

Suwalski Jarmark Folkloru to nie tylko scena i koncerty, ale także kramy i stoiska rozstawione w Parku. Podobnie jak w zeszłym roku wystawców ograniczymy wyłącznie do rzemieślników, twórców ludowych, artystów tradycyjnych, wytwórców tradycyjnych przysmaków i napojów, ze szczególnym uwzględnieniem tych, nawiązujących do tradycji i dziedzictwa naszego regionu. Rezygnujemy z komercyjnych produktów, towarów produkcji masowej i sztucznej. Wierzymy, że stworzenie przestrzeni do ekspozycji, prezentacji i sprzedaży wyrobów tradycyjnych i ludowych w ramach Suwalskiego Jarmarku Folkloru może nie tylko stanowić formę wsparcia ginących zawodów i rzemiosł, promocji rękodzieła i jego twórców, ale także może stać się narzędziem edukacji suwalczan i odwiedzających nasze miasto turystów w zakresie znaczenia i wartości naszego dziedzictwa kulturowego.
Zgłoszenia w postaci wypełnionej „Karty zgłoszenia wystawcy Jarmarku Folkloru” wraz z co najmniej 2 fotografiami przedstawiającymi oferowane wyroby rękodzieła ludowego/tradycyjnego przyjmujemy do 15 lipca 2022 r. pod adresem: Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Noniewicza 71, 16-400 Suwałki
lub pocztą elektroniczną: magdalena.zielinska@soksuwalki.eu

Przeczytaj >>>

Suwalki.net.pl to serwis miejski miasta Suwałki. Każdego dnia znajdziesz u nas ciekawostki z tego miasta podzielone w kategoriach jak sport czy wiadomości. Dodatkowo znajdziesz informacje sportowe z takich klubów jak Ślepsk Malow Suwałki czy Wigry Suwałki.