Connect with us

Wiadomości

Kierował pomimo cofniętych uprawnień

Opublikowane

on

Policjanci z Bakałarzewa zatrzymali kolejnego kierowcę, który zdecydował się na jazdę pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Za nie stosowanie się do decyzji grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

W ręce policjantów z posterunku wpadł 46-latek. Tuż przed 9 w Bakałarzewie mundurowi zatrzymali do kontroli audi. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach wyszło na jaw, że siedzący za kierownicą mieszkaniec gminy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Stracił je za kierowanie w stanie nietrzeźwości. 46-latek odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego  nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Przeczytaj >>>

Wiadomości

XXII Jarmark Folkloru. Karty zgłoszenia dla muzyków i wystawców

Opublikowane

on

By

jarmark folkloru suwałki

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na XXII Jarmark Folkloru, który w tym roku odbędzie się pod hasłem „Ukraińcy na Suwalszczyźnie”. W programie koncerty, przegląd folkloru muzycznego regionu oraz folkowy kiermasz z lokalnymi wyrobami, na który zapraszamy wystawców i rękodzielników. Do przesyłania zgłoszeń zapraszamy również muzyków, śpiewaków, kapele, zespoły i solistów tradycyjnych na regionalne eliminacje do 57. Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu.

Na XXII Suwalskim Jarmarku Folkloru kontynuujemy rozpoczęty w ubiegłym roku cykl prezentacji dziedzictwa kulturowego różnych grup etnicznych, etnograficznych i etnokonfesyjnych, mieszkających współcześnie lub w przeszłości na Suwalszczyźnie. W tym roku, z oczywistych przyczyn, nie może to być inna grupa niż nasza najmłodsza mniejszość, zatem tegoroczny Suwalski Jarmark Folkloru odbędzie się pod hasłem „Ukraińcy na Suwalszczyźnie”.

Tradycyjnie pierwszy dzień Jarmarku poświęcony będzie przede wszystkim kulturze ludowej i tradycyjnej Suwalszczyzny – z najważniejszą częścią programu: Przeglądem Muzyki Ludowej Suwalszczyzny, stanowiącym nasze regionalne eliminacje do 57. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą w roku 2023. Do udziału w eliminacjach zapraszamy muzyków, śpiewaków, kapele, zespoły i solistów tradycyjnych. Wykonawców oceniać będzie profesjonalne jury etnomuzykologiczne. Zgłoszenia (na załączonej karcie zgłoszenia), prosimy przesyłać do 15 lipca 2022 r. na adres:
Suwalski Ośrodek Kultury, Pracownia Dziedzictwa Kulturowego, ul. Noniewicza 71, 16-400 Suwałki lub pocztą elektroniczną: magdalena.zielinska@soksuwalki.eu

Suwalski Jarmark Folkloru to nie tylko scena i koncerty, ale także kramy i stoiska rozstawione w Parku. Podobnie jak w zeszłym roku wystawców ograniczymy wyłącznie do rzemieślników, twórców ludowych, artystów tradycyjnych, wytwórców tradycyjnych przysmaków i napojów, ze szczególnym uwzględnieniem tych, nawiązujących do tradycji i dziedzictwa naszego regionu. Rezygnujemy z komercyjnych produktów, towarów produkcji masowej i sztucznej. Wierzymy, że stworzenie przestrzeni do ekspozycji, prezentacji i sprzedaży wyrobów tradycyjnych i ludowych w ramach Suwalskiego Jarmarku Folkloru może nie tylko stanowić formę wsparcia ginących zawodów i rzemiosł, promocji rękodzieła i jego twórców, ale także może stać się narzędziem edukacji suwalczan i odwiedzających nasze miasto turystów w zakresie znaczenia i wartości naszego dziedzictwa kulturowego.
Zgłoszenia w postaci wypełnionej „Karty zgłoszenia wystawcy Jarmarku Folkloru” wraz z co najmniej 2 fotografiami przedstawiającymi oferowane wyroby rękodzieła ludowego/tradycyjnego przyjmujemy do 15 lipca 2022 r. pod adresem: Suwalski Ośrodek Kultury, ul. Noniewicza 71, 16-400 Suwałki
lub pocztą elektroniczną: magdalena.zielinska@soksuwalki.eu

Przeczytaj >>>

Wiadomości

Ulewa w Suwałkach. Zalane ulice

Opublikowane

on

By

zalana ulica 100-lecia w suwałkach

Do ulewnych opadów w Suwałkach doszło dziś (9 czerwca). Ulica 100-lecia Niepodległości została dodatkowo przysypana ziemią.

Szczegóły:

https://kuriersuwalski.pl/suwalki/wiadomosci/207843-zalana-i-przysypana-ulica-100-lecia-niepodleglosci-zdjecia-video

Przeczytaj >>>

Wiadomości

Przez 5 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości

Opublikowane

on

By

Przez 5 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Suwalski sąd poszukiwał go listem gończym za znieważenie i zniszczenie mienia. 38-latek wpadł w Łodzi w ręce suwalskich i białostockich kryminalnych chwilę po tym, jak wrócił z zagranicy. Teraz kilka miesięcy spędzi w areszcie.

Jeszcze w 2017 roku suwalski sąd wydał list gończy za 38-letnim mieszkańcem powiatu suwalskiego. Mężczyzna miał do odbycia karę 8 miesięcy pozbawienia wolności za znieważenie funkcjonariusza publicznego i zniszczenie mienia. Przez 5 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za granicą. Kiedy na chwilę wrócił do Polski wpadł prosto w ręce suwalskich i białostockich kryminalnych, którzy na co dzień zajmują się poszukiwaniem osób. Kompletnie zaskoczonego mężczyznę mundurowi zatrzymali w Łodzi, w momencie jak planował już powrót do Niemiec. Teraz najbliższe 8 miesięcy spędzi w areszcie.

Przeczytaj >>>

Wiadomości

Odlotowe Suwałki Air Show

Opublikowane

on

By

Odlotowe Suwałki Air Show to najbardziej spektakularne i niecodzienne widowisko w regionie północno-wschodniej Polski.

Podczas pokazów lotniczych Odlotowe Suwałki Air Show, które odbędą się na terenie Lotniska w Suwałkach w dniu 25 czerwca, publiczność będzie miała okazję zobaczyć wyjątkowy podniebny spektakl w wykonaniu najlepszych pilotów, zespołów akrobacyjnych z Polski oraz Litwy. Impreza obędzie się w ramach organizowanych przez Miasto Suwałki wraz z Aeroklubem Polskim i Suwalską Szkołą Lotniczą Mistrzostw Polski w Akrobacji Samolotowej i Szybowcowej (21-25 czerwca br.).

Przed nami niesamowite widowisko łączące w sobie podniebne akrobacje, pokazy pirotechniczne i muzykę.

Oprócz zabierających dech pokazów na suwalskim niebie, uczestnicy wydarzenia będą mogli podziwiać na płycie Lotniska Suwałki wystawę statyczną samolotów, śmigłowców i innych jednostek latających. Znajdziemy tu zarówno maszyny wykorzystywane na co dzień, w celach prywatnych czy służące do nauki latania. Pojawią się jednostki kolekcjonerskie i historyczne, wykorzystywane tylko na paradach i specjalnych pokazach.

Przeczytaj >>>

Popularne

Suwalki.net.pl to serwis miejski miasta Suwałki. Każdego dnia znajdziesz u nas ciekawostki z tego miasta podzielone w kategoriach jak sport czy wiadomości. Dodatkowo znajdziesz informacje sportowe z takich klubów jak Ślepsk Malow Suwałki czy Wigry Suwałki.