Connect with us

Wiadomości

Betlejemskie Światło Pokoju w Suwałkach

Opublikowane

on

Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz skorzystał z zaproszenia Hufca ZHP Suwałki im. Tadeusza Lutostańskiego i 22 grudnia 2021 r. uczestniczył w przekazaniu przez harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju mieszkańcom miasta. Jak co roku biorą oni udział w ogólnoświatowej sztafecie BŚP, przekazują je skautom litewskim, instytucjom, parafiom i Suwalczanom.

Przeczytaj >>>

Wiadomości

Przy ul. Pileckiego powstanie boisko

Opublikowane

on

By

Boisko, które ma powstać przy ul. Pileckiego to projekt zgłoszony do głosowania w ramach tegorocznej edycji Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego. Uzyskał 1849 głosów i zajmując 2 miejsce zakwalifikował się do realizacji

Firma, która wygra przetarg będzie musiała najpierw zaprojektować boisko, uzyskać pozwolenie na budowę, a następnie je wybudować. Będzie miała na to 210 dni od momentu podpisania umowy. Oferty w przetargu należy składać do 20 kwietnia.

Przeczytaj >>>

Wiadomości

Kontrole suwalskiej policji. 104 ujawnionych wykroczeń

Opublikowane

on

By

104 ujawnionych wykroczeń, ponad 87 skontrolowanych pojazdów i 135 kontroli stanu trzeźwości. 1 osoba straciła prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. To bilans piątkowych działań suwalskiej drogówki. Głównym ich celem było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach powiatu suwalskiego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, w miniony piątek kontrolowali kierowców oraz ich pojazdy w wybranych punktach miasta i powiatu, zwłaszcza w miejscach wskazanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów.
Policjanci skontrolowali w sumie 87 pojazdów. Ujawnili 104 wykroczenia, z czego 83 dotyczyły przekroczenia prędkości. Wśród nich była 1 osoba, która straciła prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Do tej kontroli doszło na ulicy Utracie w Suwałkach. Kierowca audi jechał z prędkością 124 kilometrów na godzinę, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość, aż o 54 kilometry na godzinę. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a jego konto wzbogaciło się o 10 punktów.

Przeczytaj >>>

Wiadomości

Jak wygląda sytuacja socjalna Suwalczan?

Opublikowane

on

By

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie przedstawił swoje sprawozdanie za 2021rok. W wielu pozycjach związanych z pomocą społeczną odnotowane zostały spadki zarówno ilościowe jak i kwotowe udzielanej pomocy socjalnej w odniesieniu do roku 2020. 

W 2021 roku 451 osobom (wzrost o 16 osób) przyznano zasiłki stałe. Było to 4.431 świadczeń na kwotę 2.261.303,47 zł (wzrost o 20.039,98 zł). z kolei Zasiłki okresowe przyznano 512 rodzinom (spadek o 22) – 2.263 świadczenia na kwotę 793.199,18 zł (spadek o 25.777,70 zł).

Funkcjonował również Program osłonowy w zakresie ograniczania skutków niedożywienia w Mieście Suwałki na lata 2019 – 2023. Pomocy w formie gorącego posiłku udzielono 282 osobom (spadek o 45) na kwotę 413.720,76 zł (spadek o 18.247,02 zł).

Przeczytaj >>>

Wiadomości

Jechał samochodem bez prawa jazdy

Opublikowane

on

By

Policjanci z Raczek zatrzymali kolejnego kierowcę, który zdecydował się na jazdę pomimo obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za złamanie zakazu sądowego grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

W ręce policjantów z Raczek wpadł 33-latek. Tuż po 13 w Rudnikach mundurowi zatrzymali do kontroli seata. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach wyszło na jaw, że siedzący za kierownicą mieszkaniec powiatu oleckiego posiada zakaz prowadzenia pojazdów, orzeczony przez sąd w 2022 roku. Samochód nieodpowiedzialnego kierowcy został odholowany, a on sam odpowie za niestosowanie się do sądowego zakazu. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Przeczytaj >>>

Popularne

Suwalki.net.pl to serwis miejski miasta Suwałki. Każdego dnia znajdziesz u nas ciekawostki z tego miasta podzielone w kategoriach jak sport czy wiadomości. Dodatkowo znajdziesz informacje sportowe z takich klubów jak Ślepsk Malow Suwałki czy Wigry Suwałki.