Connect with us

Sport

Suwalczanie pobiegli w Narodowe Święto Niepodległości

Opublikowane

on

320 uczestników stanęło na starcie Suwalskiego Biegu Niepodległości, który w czwartek (11.11.2021 r.) tuż po godzinie 13:30, odbył się w ramach miejskich obchodów Narodowego święta Niepodległości. Uczestnicy Biegu Patriotów i Małych Patriotów wyruszyli z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, na którym odbywały się oficjalne uroczystości z udziałem parlamentarzystów, samorządowców i zaproszonych gości. Na mecie, przy Suwalskiej Arenie, na wszystkich uczestników biegu czekali kibice i okolicznościowe medale.

W Biegu Patriotów rywalizację podjęło niemal 200 zawodników. Trasa biegu i warunki pogodowe sprzyjały biciu rekordów życiowych. Zwycięzcą biegu został Jakub Ołowski z Biskupca, uzyskując tym samym rewelacyjny czas 16:15. Na drugiej pozycji sklasyfikowano Tadeusza Walendykiewicza z Suwałk, a podium wśród mężczyzn uzupełnił Daniel Bochenko z Brzozowej.

Przeczytaj >>>
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Sport

Najlepsi w PumpTrack Challenge

Opublikowane

on

By

Za nami „PumpTrack Challenge – przejazd na czas”, nowa propozycja dla wszystkich pasjonatów dwóch kółek, którzy cenią szybką jazdę i chcą poczuć dawkę adrenaliny. Miejscem rozgrywania rowerowego wyzwania był powstały w zeszłym roku Bike Park przy ul. Moniuszki 1A.

Zawody rozegrane zostały w trzech kategoriach wiekowych: 7-10 lat, 11-13 lat oraz 14-17 lat. Każdy z zawodników dwukrotnie przejeżdżał wyznaczony tor, a do klasyfikacji zaliczany był lepszy czas przejazdu. Najlepszy wynik (14,12 s) uzyskał Tomasz Drewnowski.

Za zajęcie miejsc I – III w każdej z kategorii zawodnicy otrzymali  pamiątkowe puchary i dyplomy. Poniżej lista nagrodzonych:

Kategoria 7- 10 lat

  • Miejsce I – Antoni Rzatkowski
  • Miejsce II – Wojciech Zacharewicz
  • Miejsce III- Marcel Gryszkowski

Kategoria 11-13 lat

  • Miejsce I – Jakub Grycz
  • Miejsce II – Brajan Góral
  • Miejsce III – Bartosz Kopecki

Kategoria 14-17 lat

  • Miejsce I – Tomasz Drewnowski
  • Miejsce II – Kacper Uścio
  • Miejsce III – Adrian Jurczyk
Przeczytaj >>>

Sport

Darmowe zajęcia na nartach wodnych w WOSiR Szelment

Opublikowane

on

By

Kapryśna pogoda, która zawitała na końcówkę czerwca na Podlasie nie pokrzyżowała działań Suwalskich Wolontariuszy. Darmowe zajęcia na nartach wodnych zostały przełożone z 21 na 23 czerwca i był to jak się okazało strzał w dziesiątkę. W dniu dzisiejszym w WOSiR Szelment kilkudziesięciu uczestników przywitało pełne słońce i wysoka temperatura powietrza. Zajęcia mogły się odbyć dzięki pozyskanemu finansowemu wsparciu z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 w ramach konkursu Mini granty na inicjatywy wolontariackie, edycja 2022 organizowanego w woj. podlaskim przez Partnera Regionalnego Korpusu Solidarności – Centrum Aktywności Społecznej Pryzmat w Suwałkach.

– Mieliśmy nadzieję, że z zajęć skorzystają również uchodźcy z Ukrainy, niestety ze względu na początek sezonu letniego w WOSiR Szelment ich nową przystanią zostało Suwalskie Centrum Agencji Ares, sprawy logistyczne nie pozwoliły im na uczestnictwo w tej niecodziennej letniej atrakcji. Jak oznajmił prezes zarządu Łukasz Owsiejko, z całą pewnością skorzystają z naszego wsparcia w innym terminie.

Dziękujemy za wsparcie dla Prezydenta Suwałk, Czesława Renkiewicza oraz Prezydenta Ełku, Tomasza Andrukiewicza, dzięki którym szkolna młodzież skorzystała z bezpłatnego transportu. Podziękowania za wyrozumiałość i wsparcie przesyłamy dla opiekunów, którzy poświęcili swój czas oraz wszystkim zaangażowanym pracownikom WOSiR Szelment na czele z prezesem zarządu Danielem Racisem.  Na koniec dziękujemy niezastąpionym działaczom z UKS NAWA, którzy dzielą się tym co kochają, czyli miłością do sportu.

Przeczytaj >>>

Sport

Lekkoatletyczny Uczniowski Klub Sportowy „Hańcza” zaprasza na bezpłatne zajęcia

Opublikowane

on

By

Lekkoatletyczny Uczniowski Klub Sportowy „Hańcza” zaprasza całe rodziny na bezpłatne zajęcia rekreacyjno-sportowe.

Zajęcia odbywać się będą trzy razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek) nad Zalewem Arkadia przy ulicy Wojska Polskiego 2 lub przy Galerii Stara Łaźnia przy ulicy Tadeusza Kościuszki 33C o godzinie 18:00.

W celu zapisania się na zajęcia organizatorzy proszą o kontakt na adres e-mail: lukshancza@gmail.com. Zajęcia są prowadzone w ramach projektu pn. „Lekkoatletyka łączy pokolenia”, z programu „Sport dla Wszystkich” współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Głównym celem projektu jest zwiększenie aktywności fizycznej społeczeństwa w różnych grupach społecznych i środowiskowych. Dzięki zajęciom planowane jest stworzenie warunki do aktywnego spędzania czasu wolnego i integracji rodzin.

Przeczytaj >>>

Sport

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali sensacyjnie w Świdniku

Opublikowane

on

By

Z nieba do piekła. Po niedzielnym (19.12) zwycięstwie biało-niebieskich z Treflem Gdańsk apetyty na udane zakończenie roku 2021 znacznie wzrosły. Warunek był jeden – pucharowe zwycięstwo z Polskim Cukrem Avią Świdnik, drużyną występującą na co dzień na zapleczu PlusLigi. Tak się jednak nie stało. Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali sensacyjnie w Świdniku 1:3 i zakończyli zmagania w Tauron Pucharze Polski na 1. rundzie.

Przeczytaj >>>

Suwalki.net.pl to serwis miejski miasta Suwałki. Każdego dnia znajdziesz u nas ciekawostki z tego miasta podzielone w kategoriach jak sport czy wiadomości. Dodatkowo znajdziesz informacje sportowe z takich klubów jak Ślepsk Malow Suwałki czy Wigry Suwałki.