Connect with us

Sport

Darmowe zajęcia na nartach wodnych w WOSiR Szelment

Opublikowane

on

Kapryśna pogoda, która zawitała na końcówkę czerwca na Podlasie nie pokrzyżowała działań Suwalskich Wolontariuszy. Darmowe zajęcia na nartach wodnych zostały przełożone z 21 na 23 czerwca i był to jak się okazało strzał w dziesiątkę. W dniu dzisiejszym w WOSiR Szelment kilkudziesięciu uczestników przywitało pełne słońce i wysoka temperatura powietrza. Zajęcia mogły się odbyć dzięki pozyskanemu finansowemu wsparciu z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 w ramach konkursu Mini granty na inicjatywy wolontariackie, edycja 2022 organizowanego w woj. podlaskim przez Partnera Regionalnego Korpusu Solidarności – Centrum Aktywności Społecznej Pryzmat w Suwałkach.

– Mieliśmy nadzieję, że z zajęć skorzystają również uchodźcy z Ukrainy, niestety ze względu na początek sezonu letniego w WOSiR Szelment ich nową przystanią zostało Suwalskie Centrum Agencji Ares, sprawy logistyczne nie pozwoliły im na uczestnictwo w tej niecodziennej letniej atrakcji. Jak oznajmił prezes zarządu Łukasz Owsiejko, z całą pewnością skorzystają z naszego wsparcia w innym terminie.

Dziękujemy za wsparcie dla Prezydenta Suwałk, Czesława Renkiewicza oraz Prezydenta Ełku, Tomasza Andrukiewicza, dzięki którym szkolna młodzież skorzystała z bezpłatnego transportu. Podziękowania za wyrozumiałość i wsparcie przesyłamy dla opiekunów, którzy poświęcili swój czas oraz wszystkim zaangażowanym pracownikom WOSiR Szelment na czele z prezesem zarządu Danielem Racisem.  Na koniec dziękujemy niezastąpionym działaczom z UKS NAWA, którzy dzielą się tym co kochają, czyli miłością do sportu.

Przeczytaj >>>

Suwalki.net.pl to serwis miejski miasta Suwałki. Każdego dnia znajdziesz u nas ciekawostki z tego miasta podzielone w kategoriach jak sport czy wiadomości. Dodatkowo znajdziesz informacje sportowe z takich klubów jak Ślepsk Malow Suwałki czy Wigry Suwałki.