Connect with us

Bez kategorii

Suwalscy wodniacy pomogli turystom

Opublikowane

on

Suwalscy wodniacy pomogli turystom, którym zepsuł się napęd w katamaranie. 30-latek i 28-latka nie wzięli ze sobą wioseł, a silny wiatr spychał ich na głębinę. Nie byli w stanie samodzielnie wrócić do brzegu. Po szybkiej akcji mundurowych turyści bezpiecznie wrócili na brzeg.

Patrolując jezioro Wigry w rejonie Plosa Wigierskiego mundurowi zauważyli dwie osoby na katamaranie, którzy wzywali pomocy. Od razu do nich podpłynęli. W rozmowie z kobietą i mężczyzną mundurowi ustalili, że zepsuł się napęd w ich katamaranie, a zapomnieli wziąć ze sobą wioseł. Dodatkowo silny wiatr spychał ich łódź na głębinę. Mundurowi przymocowali katamaran do łodzi służbowej i bezpiecznie odholowali turystów do pomostu w Czerwonym Folwarku.

O bezpieczeństwo osób wypoczywających nad akwenami Suwalszczyzny wspólnie dbają policyjni wodniacy i ratownicy Suwalskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, których od początku lipca wspierają strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach.

Apelujemy o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą oraz sprawdzanie prognozy pogody i wyposażenia jednostek pływających przed wypłynięciem.

Przeczytaj >>>

Suwalki.net.pl to serwis miejski miasta Suwałki. Każdego dnia znajdziesz u nas ciekawostki z tego miasta podzielone w kategoriach jak sport czy wiadomości. Dodatkowo znajdziesz informacje sportowe z takich klubów jak Ślepsk Malow Suwałki czy Wigry Suwałki.