Connect with us

Bez kategorii

Prezydent Suwałk o wizycie w Tarnopolu

Opublikowane

on

Swoimi obserwacjami z wyjazdu do ukraińskiego Miasta Tarnopol podzielili się z dziennikarzami Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk oraz Zdzisław Przełomiec Przewodniczący Rady Miejskiej. W Tarnopolu została podpisana umowa partnerska o współpracy. Nasza delegacja przekonała się jak działa kraj funkcjonujący w czasie wojny oraz przywiozła do Polski wyjątkową pamiątkę.

 Tarnopol jak na razie nie ucierpiał poprzez rosyjskie ostrzały rakietowe choć nie oznacza to, że wojna nie odcisnęła piętna na życiu mieszkańców tego miasta. Syreny alarmowe, zejścia do schronów, zaniki prądu, ponad 30.000 uchodźców ze wschodniej Ukrainy i blisko 50 poległych żołnierzy, mieszkańców Tarnopola. To codzienny obraz życia tego miasta – mówił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, który przekazał co widział w ukraińskim mieście i w drodze do niego – Jadąc do Tarnopola mijaliśmy na każdym większym skrzyżowaniu dróg umocnienia i przeszkody przeciwpancerne. Tak wygląda obecnie cały kraj – dodał Prezydent Suwałk.

Przeczytaj >>>

Suwalki.net.pl to serwis miejski miasta Suwałki. Każdego dnia znajdziesz u nas ciekawostki z tego miasta podzielone w kategoriach jak sport czy wiadomości. Dodatkowo znajdziesz informacje sportowe z takich klubów jak Ślepsk Malow Suwałki czy Wigry Suwałki.