Connect with us

Artykuł

Przeszczep włosów u kobiet w Turcji

Opublikowane

on

Niestety, co trzecia kobieta doświadcza wypadania włosów. Istnieje wiele czynników powodujących ten problem — szczególnie u kobiet. Kilka z nich może zakłócać cykl wzrostu włosów, takich jak stres, leki, choroby lub infekcje, które mogą uniemożliwiać włosom ukończenie naturalnego porostu. Zazwyczaj do oceny przyczyn wypadania włosów, wymagane będą badania krwi.

Dobra wiadomość jest taka, że istnieje rozwiązanie tego problemu — przeszczep włosów u kobiet w Turcji. Ten zabieg może Ci pomóc osiągnąć bezpieczną i trwałą drogę do zdrowych i gęstych włosów.

Kobiety doświadczają łysienia inaczej niż mężczyźni. Jednak łysienie u kobiet często można leczyć tymi samymi technikami z doskonałymi wynikami.

Łysienie u kobiet może występować na różne sposoby:

 1. Stopniowe przerzedzanie spowodowane żeńskim łysieniem androgenowym.
 2. Stopniowe przerzedzanie się włosów na czubku głowy.
 3. Cofanie się przedniej linii czoła (wysokie czoło).
 4. Łysienie rozlane (DA), w którym włosy przerzedzają się na całej skórze głowy.

Kobiety, które cierpią na łysienie rozlane (DA), niestety nie kwalifikują się do przeszczepu włosów. Ze względu na to, że włosy są bardzo rzadkie na całej głowie. Wówczas nie ma sensu pobierać włosów z jednego obszaru o słabej gęstości, aby móc przeszczepić je do innego obszaru. Na szczęście większość kobiet cierpiących na wypadanie włosów i łysienie należy do pierwszej i drugiej kategorii, co klasyfikuje je do zabiegu przeszczepu włosów. Dlaczego? Ponieważ zwykle ich obszar dawczy, czyli tył głowy i boki jest odporny na łysienie, dzięki temu można pobrać grafty do zabiegu przeszczepu włosów.

Z reguły wypadanie włosów przyspiesza po 20 roku życia i postępuje z biegiem czasu. Jednak zazwyczaj włosy z tyłu głowy zachowują swoją pierwotną gęstość.

Zabieg przeszczepu włosów u kobiet jest podobny do zabiegu przeszczepu włosów wykonywanego u mężczyzny. Metodą stosowaną w transplantacji włosów u kobiet jest metoda przeszczepu włosów FUE. Technika ta polega na pobraniu wielu jednostek pęcherzykowych z obszaru dawczego, czyli tył głowy i przeszczepieniu ich w obszar biorczy, czyli obszar objęty łysiną. Przeszczep włosów metodą FUE jest mało inwazyjny i nie pozostawia widocznych blizn. Okres rekonwalescencji trwa 10 dni. Podczas przeszczepu włosów u kobiet zwykle nie ma potrzeby golenia całej głowy. Jedynie obszar dawczy, czyli tył głowy, który po zabiegu możemy przykryć własnymi włosami. 

Przeszczep włosów w Turcji z zastosowaniem powyższej procedury sprawia, że ​​przeszczepione włosy wyglądają bardzo naturalnie. 

Procedury pozabiegowe wbrew pozorom nie są skomplikowane dla Pacjentki. Tym samym okres gojenia w większości przypadków wymaga noszenia przez jeden dzień bandażu, który możemy ściągnąć następnego dnia. W ciągu pierwszych 7 dni po zabiegu podaje się leki w celu zmniejszenia ryzyka obrzęku, antybiotyki i leki przeciwzapalne. W razie potrzeby stosuje się również tabletki uśmierzające ból, aby zminimalizować dyskomfort. Pierwsze efekty są widoczne już po 14 dniach od zabiegu. Od 3 miesiąca rosną stałe włosy. Prawdziwe efekty zabiegu są zauważalne już po 6 miesiącach od przeszczepu, a pełny rezultat widoczny jest po 12 miesiącach.

Czy przeszczepy włosów działają?

Przeszczepy włosów są o wiele bardziej skuteczne — aż 97%, niż dostępne bez recepty produkty do odbudowy włosów. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka czynników:

 • Po przeszczepie, włosy przechodzą wszystkie fazy wzrostu i wypadania, jak włosy naturalne i zdrowe, natomiast nie zachodzi ponowny proces łysienia, ponieważ grafty pobierane są z obszarów odpornych na ten problem. 
 • Przeszczepy włosów są wykorzystywane głównie do przywracania włosów, jeśli naturalnie łysiejesz lub utraciłeś włosy z powodu kontuzji.

Przeszczepu włosów nie można wykonać z:

 • rozległym przerzedzeniem i łysieniem (DA),
 • w przypadku chorób nowotworowych,
 • grubymi, twardymi i przerośniętymi bliznami po urazach skóry głowy.

Korzyści z przeszczepu włosów u kobiet:

Niewątpliwie przeszczep włosów u kobiet daje niesamowite efekty i jest rozwiązaniem Twoich problemów. Pomaga przywrócić gęste i lśniące włosy, które są oznaką zdrowia, młodości i witalności. Dzięki przeszczepom włosów kobiety odzyskują pewność siebie, samoakceptację oraz radość.

Korzyści z przeszczepu włosów to:

 • włosy wyglądające naturalnie i pięknie,
 • w celu zwiększenia siły i objętości włosów po przeszczepie można zastosować różne zabiegi,
 • zwiększa pewność siebie kobiety, przywracając jej urodę.

Ile kosztuje przeszczep włosów metodą FUE w Turcji?

Jeśli chodzi o wyjazd za granicę na zabieg przeszczepu włosów, koszt jest najbardziej decydującym czynnikiem. Turcja jest niedrogim miejscem — aż 75% taniej, szczególnie dla pacjentów z Europy. Cena jest tak niska ze względu na ilość konkurencyjnych klinik oraz różnice ekonomiczne pomiędzy Turcja, a krajami europejskimi. Dzięki silnemu systemowi opieki zdrowotnej Turcja jest jednym z czołowych krajów turystyki medycznej. Podejmując decyzję o wyjeździe na przeszczep włosów w Turcji, warto skorzystać z pomocy firmy, która pomoże nam podczas wszystkich etapów podróży. Jedną z najlepszych firm na rynku jest Meditravel, która oferuję kilka pakietów all-inclusive. Każdy z nich jest dopasowany do Twoich potrzeb i wymagań. Zapewniamy zakwaterowanie w hotelu, transfery, lot, badania przedzabiegowe, a także kosmetyki do pielęgnacji skóry, leki, kapelusz, opaskę przeciwobrzękową, oraz poduszkę do spania.

Skorzystaj z formularza kontaktowego znajdującego się na stronie www.meditravel.pl, a nasz zespół skontaktuję się z Tobą w celu sporządzenia darmowej konsultacji online z lekarzem oraz planu leczenia.

Lekarze i personel zajmujący się przeszczepami włosów w Turcji, z którymi współpracuje z Meditravel mają:

 • Europejskie i światowe akredytacje oraz licencje.
 • Bogate portfolio pokazujące udane efekty przeszczepów włosów
 • Pozytywne recenzję ich prac, napisane przez pacjentów

Rzetelne bezpłatne konsultacje online w Meditravel

Każdy pacjent i każda sytuacja jest inna – dlatego podróżprzeszczepu włosów do Turcji dla kobiet w Meditravel zaczyna się od profesjonalnej bezpłatnej konsultacji online. Dzięki niej możemy zapewnić, że każda pacjentka otrzyma najlepsze możliwe rozwiązanie problemu wypadania włosów.

Przeczytaj >>>

Artykuł

XVIII Konkurs Literacki o Laur Złotego Pióra „My Polacy, My Dolnoślązacy”

Opublikowane

on

By

We wrześniu br. ruszyła XVIII edycja Konkursu Literackiego o Laur Złotego Pióra zatytułowana „My Polacy, My Dolnoślązacy”. Konkurs adresowany jest do młodzieży z ponad 300 szkół województwa dolnośląskiego.

Co roku w konkursie bierze udział około 400 uczniów z klas ósmych szkół podstawowych oraz z liceów, zgłaszając prace w dowolnej formie literackiej na jeden z trzech proponowanych tematów. Każda szkoła może przysłać prace maksymalnie 5 uczniów.

Teksty konkursowe powinny mieć objętość do dwóch stron formatu A4 (czcionka Times New Roman, rozmiar 12, interlinia 1,5, marginesy standardowe), w formacie pdf. Prace należy przesłać wraz z uzupełnionym formularzem zgłoszeniowym przez stronę internetową konkursu: www.zlote-pioro.pl.

Tegoroczne tematy konkursowe:

„Współkochać przyszłam – nie współnienawidzić”(Antygona, Sofokles)

„Współ- ” w połączeniu z proponowanymi przez Ciebie wyrazami jako panaceum na zło tego świata.

„Kto szuka prawdy, szuka Boga, choćby nawet o tym nie wiedział”. Uczyń myśl św. Edyty Stein mottem przewodnim swojej pracy.

Prace konkursowe przesyłać można do 15 listopada 2022 roku. Przyjęcie tekstu potwierdzone będzie drogą elektroniczną na adres podany w zgłoszeniu.

Spośród nadesłanych tekstów jury konkursu wyłoni 30 najlepszych, których autorzy otrzymają dyplomy oraz nagrody książkowe. Dla zwycięzców 1, 2 i 3 miejsca przewidziano dyplomy oraz nagrody, jak laptop, tablet czy aparat fotograficzny. Dodatkowo każdy opiekun nagrodzonych uczestników otrzyma dyplom.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 1 grudnia 2022 roku o godz. 12.00 podczas uroczystej Gali w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego przy pl. Katedralnym 1 we Wrocławiu, na którą zostaną zaproszeni wyróżnieni uczniowie wraz z opiekunami.

Organizatorami konkursu są: Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu, Liceum Salezjańskie we Wrocławiu oraz „Gość Niedzielny” Redakcja Wrocławska. Współorganizatorami konkursu są: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Patronat medialny nad konkursem objęli: „Gość Niedzielny”, „Radio Rodzina”, „Niedziela” oraz „TVP Wrocław”.

Konkurs literacki odbywa się pod Honorowym Patronatem: Jarosława Obremskiego – Wojewody Dolnośląskiego, Cezarego Przybylskiego – Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Jacka Sutryka – Prezydenta Miasta Wrocławia oraz ks. Józefa Kupnego – Arcybiskupa Metropolity Wrocławskiego.

Przeczytaj >>>

Artykuł

Dlaczego ubezpieczenie OC jest obowiązkowe?

Opublikowane

on

By

Użytkowanie pojazdu bez wykupionej polisy, nawet przez zaledwie kilka dni oznacza duże kary finansowe dla kierowcy – mogą one być kilkukrotnie wyższe, niż składka ubezpieczeniowa. Trzeba pamiętać, że posiadanie ubezpieczenia OC w Polsce, jak i w wielu innych europejskich krajach jest obowiązkowe. Chroni ono uczestników ruchu drogowego oraz zapobiega licznym sporom, które pojawiają się w razie wypadku na drodze. Sprawdź, dlaczego każdy kierowca musi posiadać OC.

Czym jest ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC, tj. Odpowiedzialności Cywilnej jest obowiązkowe dla każdego kierowcy. Zatem, aby jego pojazd był on dopuszczony do ruchu drogowego, musi wykupić na niego polisę. Warto jednak wiedzieć, co konkretnie obejmuje taka usługa. Szczegółowe informacje na jej temat można znaleźć w Ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych. Tam też opisano kary, które będą przyznawane osobom, które nie wykupiły polisy na swój pojazd.

Happy woman driving a car and smiling. Cute young success happy brunette woman is driving a car. Portrait of happy female driver steering car with safety belt

W jaki sposób OC chroni kierowcę?

Ubezpieczenie OC chroni wszystkich uczestników ruchu drogowego. Polisa działa, kiedy kierowca spowoduje wypadek i wyrządzi szkody. W takiej sytuacji towarzystwo opłaca odszkodowanie. Dzięki temu kierowca nie musi pokrywać naprawdę wysokich kosztów, a poszkodowani otrzymają należności bardzo szybko. Ubezpieczenie OC jest więc wygodnym oraz przydatnym rozwiązaniem, kiedy każdy je posiada. Warto również zauważyć, że taka polisa znacznie zmniejsza liczbę sporów podczas wypadku. Winowajca może przyznać się do błędu, ponieważ szkody i tak zostaną pokryte z portfela ubezpieczalni.

Polisa OC jest obowiązkiem każdego kierowcy

Wprowadzenie OC jako obowiązku to wygodne oraz uniwersalne rozwiązanie, aby każdy poszkodowany w ruchu drogowym zawsze otrzymał należne odszkodowanie. Szkody przy niektórych wypadkach mogą wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych i nie każdy kierowca może pozwolić sobie na taki wydatek. Ubezpieczalnia pokrywa koszty, dzięki czemu każdy otrzymuje należności szybko. To ochrona nie tylko dla kierowcy, ale dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych. Istotnym aspektem tego typu ubezpieczenia jest to, że pozwala ono na szybkie rozwiązywanie sporów. Winowajca wypadku jest szybko odnajdywany, ponieważ nie musi on pokrywać wszystkich szkód.

Standard na całym świecie

Taka polisa jest również standardem w wielu krajach – nie tylko Unii Europejskiej. Możliwość podróżowania swoim samochodem nie byłaby możliwa bez posiadanego ubezpieczenia OC, ponieważ obowiązuje ono także za granicą. Obowiązek wykupienia polisy wynika więc również z pewnej standaryzacji. Dzięki temu Polak może podróżować swoim samochodem bez dodatkowych opłat.

Co grozi za brak wykupionego ubezpieczenia OC?

W przypadku braku wykupionego ubezpieczenia OC nakładana jest kara grzywny. Jej wysokość zależy od liczby dni, w których kierowca nie ma polisy. Wystarczy tylko 2 tygodnie bez ubezpieczenia, by kara wynosiła kilka tysięcy złotych. W większości przypadków będzie to więcej, niż cena OC. Warto więc zadbać o to, by zawsze wykupić ubezpieczenie, kiedy poprzednie wygasa.

Przeczytaj >>>

Artykuł

Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023

Opublikowane

on

By

Punktualnie o godzinie 9:00 w Zespole Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach zabrzmiał pierwszy dzwonek w trakcie Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego .
Rok szkolny 2022/2023 rozpoczęło łącznie 12130 uczniów, tj. o 415 uczniów więcej niż w roku szkolnym 2021/2022, w tym 2065 przedszkolaków w przedszkolach publicznych i 171 przedszkolaków w przedszkolach niepublicznych.

Naukę rozpoczęło 805 uczniów klas pierwszych szkół podstawowych i 1269 uczniów klas pierwszych w szkół ponadpodstawowych. W przedszkolach, szkołach i SOSW1 będzie uczyło się m.in. 20 nowych uczniów, którzy powrócili z zagranicy (Wielka Brytania, Niemcy, USA).

Rok szkolny rozpocznie 1247 nauczycieli (ostateczne dane na 30.09.2022 SIO), w tym 1006 kobiet (76,04%) i 241 mężczyzn (23,96%). Średnia wieku nauczycieli – kobiet to 47 lat, a mężczyzn 48,5 lat. Rok szkolny rozpocznie również 466 pracowników administracji i obsługi.

Wszystkim uczniom, życzymy dobrych wyników w nauce, udanego i przede wszystkim spokojnego roku szkolnego bez żadnych przerw i zakłóceń.

Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego list otwarty do dzieci, młodzieży nauczycieli oraz rodziców skierował Czesław Renkeiwicz, Prezydent Suwałk.

Przeczytaj >>>

Artykuł

Marka Bois idealne zapachy na różne pory roku

Opublikowane

on

By

Wiosna, lato, jesień i zima – każda pora roku ma inny charakter i wywołuje inne uczucia i emocje. Zmienia się nie tylko nasz ubiór, ale również nastrój. Zależnie od pory roku chętnie sięga się po różne zapachy perfum. Cięższe i bardziej aromatyczne lepiej pasują do zimowej aury. Lżejsze, cytrusowe częściej są wybierane na lato. Jakie zapachy niszowe od marki Bois wybrać na poszczególne pory roku?

Jak dopasować zapach perfum do zmieniających się pór roku?

Każda pora roku inaczej oddziałuje na nasz organizm. Wiosna i lato to czas, kiedy mam znacznie więcej energii i aktywniej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Zmieniają się również reakcje skóry. Jest bardziej rozgrzana, często spocona, dlatego wszystkie perfumy będą na niej intensywniej pachnieć. Na te pory roku lepiej sięgać po lżejsze kompozycje aromatyczne, które nie będą zbytnio przytłaczać swym charakterem.

Zima i późna jesień to moment, kiedy zimna i szara pogoda działają deprymująco. Spędzasz więcej czasu w domu i zamkniętych przestrzeniach. Skóra jest chłodna i przesuszona, dlatego też inaczej będą pachnieć również stosowane perfumy. Na ten czas znacznie chętniej sięga się po intensywniejsze zapachy o ciepłym i otulającym aromacie.

Marka Bois posiada w swej ofercie idealne zapachy na wszystkie pory roku.

Zapachy od marki Bois na wiosnę

Wiosną, kiedy wszystko zaczyna się budzić do życia, kwitną pierwsze wiosenne kwiaty i drzewa owocowe, zaczynasz czuć przypływ energii. Z coraz większą radością wychodzisz na spacery, przyglądając się zmieniającemu światu. Czujesz wzrastającą w Tobie energię. To doskonała pora, by sięgnąć po zapachy kwiatowe, radosne i pełne energii.

Marka Bois oferuje na ten czas dwie wyjątkowe kompozycje:

Bois 1920 La Vaniglia – to perfumy świetne na początek wiosny, kiedy pogoda jeszcze nie rozpieszcza. Jest to połączenie delikatnego zapachu owoców bergamotki i mandarynki z odświeżającą miętą i papryką, które łączą się ze słodko otulającą wanilią i akordami drzewnymi.

Bois 1920 Come l’ Amore – to połączenie esencjonalnej frezji południowoafrykańskiej z kwaskową mirabelką i frezją, z dodatkiem energetycznej białej herbaty. Nuty serca to kwiatowy bukiet składający się z jaśminu, róży, gardenii, oraz dzikiej lilii, których słodycz przełamuje różowy pieprz. Baza perfum została skomponowana z delikatnie otulającego piżma, benzoesu oraz cedru. Są to perfumy idealne na późną wiosnę, kiedy wybucha feerią barw i zapachów.

Perfumy niszowe Bois na lato

Lato, wakacje, ciepło i słońce. W tym czasie większość osób szuka zapachów lekkich, nieprzytłaczających o cytrusowych i wodnych, orzeźwiających akordach.

Na tę porę roku Bois również posiada kilka ciekawych propozycji:

Bois 1920 AETHEREUS – to odświeżająca cytrusowa kompozycja, połączona z aromatem kokosa. Elegancji i wyjątkowości nadaje tym perfumom dodatek tuberozy i płatków białej róży. Nieco cieplejszą bazę tworzy połączenie wanilii z orzechową fasolką tonką, cedrem i balsamem peruwiańskim. Nadające całości gourmandowego zakończenia.

Bois 1920 Verde di Mare – perfumy pojawiły się na rynku w 2014 roku, to idealny zapach unisex na upalne dni, jednak do gustu przypadnie głównie panom. Pierwsze akordy kompozycji stanowi mieszanka cytrusów — pomarańczy zwykłej i gorzkiej, cytryny oraz limonki z bardziej wytrwanymi aromatami jałowca, pieprzu i galbanum. Nuty głowy to odświeżająca bryza morska połączona z delikatnym kwiatowym bukietem, złamanym przez czarną porzeczkę i czarną herbatę. Baza perfum oparta została na aromatach drzewnych, piżmie i ambrze, z dodatkiem wanilii.

Najciekawsze propozycje zapachowe na jesień

Jesień to pora przejściowa, początkowo jeszcze ciepła i kolorowa z czasem robi się coraz chłodniej i szarzej. Kojarzy się z zapachami śliwek i jabłek oraz cynamonu. Coraz chętniej sięgamy po ciepłe otulające zapachy, które dają poczucie otulenia.

Bois 1920 Dolce di Giorno – to idealne połączenie zapachów na jesienne dni. Kompozycję otwierają akordy cytrusowe grejpfruta i bergamotki połączone z cynamonem i pieprzem. Nuty serca tworzą aromaty śliwki cypriolu oraz przyprawy – tymianek i kardamon. Całość wzbogaca rozbudowana baza zwierająca drzewne i orientalne zapachy paczuli, drzewa kaszmirowego, sandałowego oraz gajkowego, wetywerii, cedru, labdanum i słodkiej wanilii.

Bois 1920 Relativamente Rosso – czarujące i intrygujące perfumy, szczególnie dla kobiet. Doskonale się nadają na jesienne cieplejsze i chłodniejsze dni oraz wieczory. Nuty głowy zostały stworzone z róży majowej, cukru, oraz kadzidła. Nuty serca są połączeniem automatów egzotycznych kwiatów z kocanką oraz drzewem sandałowym. Baza jest bogata lekko słodka i otulająca zapachami ambry i wanilii połączonych z nutami drzewnymi.

Perfumy doskonałe na zimę od Bois

Zima to czas, kiedy warto sięgnąć po silniejsze i bardziej aromatyczne kompozycje zapachowe z nutami orientalnymi. Należy jednak pamiętać, by nie było one zbyt przytłaczające. Takie właśnie kompozycje oferuje marka Bois 1920.

Bois 1920 Vento nel Vento – to kwiatowo-korzenna kompozycja, która z pewnością spodoba się nie jednej kobiecie. Nuty głowy to połączenie piwonii z różowym pieprzem i kadzidłowo-korzennym aromatem elemi. Nuty serca tworzy słodka czarna lukrecja połączona z cytrusowo drzewnym olibanum i białym piżmem. Baza to kompozycja orientalnych aromatów, między innymi oudu, drzewa sandałowego, czy ambry.

Bois 1920 Come La Luna – to również niebanalna propozycja na zimę, łącząca lekko ożywcze aromaty cytrusów, z ciepłymi i cięższymi zapachami orientalno-korzennymi. Początek to cytrusowe wonie pomarańczy, cytryny i mandarynki, które przechodzą w pudrową i aromatyczną kompozycję kolendry, różowego pieprzu i brazylijskiego drzewa różanego. Bazę perfum opracowano z wykorzystaniem takich zapachów jak: paczula, kadzidło, cedr i żywica bursztynowa, które nadają całości otulającego, lekko wytrawnego charakteru.

Przeczytaj >>>

Suwalki.net.pl to serwis miejski miasta Suwałki. Każdego dnia znajdziesz u nas ciekawostki z tego miasta podzielone w kategoriach jak sport czy wiadomości. Dodatkowo znajdziesz informacje sportowe z takich klubów jak Ślepsk Malow Suwałki czy Wigry Suwałki.