Connect with us

Nieruchomości

Jak sprzedać nieruchomość w Suwałkach

Opublikowane

on

Sprzedaż nieruchomości w Suwałkach to dla właścicieli często nie lada wyzwanie. Chociaż zainteresowanie mieszkaniami, domami, działkami budowlanymi czy lokalami usługowymi jest naprawdę bardzo wysokie, nie brakuje także podaży, przez co potencjalni klienci mają możliwość wyboru lokalu spełniającego ich oczekiwania w najwyższym stopniu. Tak naprawdę niezwykle ważne jest to, w jaki sposób zostanie przygotowanie ogłoszenie dotyczące sprzedaży nieruchomości. Chcąc wzbudzić zainteresowanie i w miarę szybko nawiązać udaną transakcję, warto skoncentrować się na jakości ogłoszenia. Umieszczając zdjęcia, warto zadbać o dobry efekt wizualny, aby było ono czytelne i jak najbardziej obrazowało wnętrze pomieszczenia. Warto umieścić w treści jak największą liczbę informacji dotyczących nieruchomości, poczynając od lokalizacji, przez metraż, rozkład pomieszczeń po krótki opis okolicy oraz opłaty jakie są związane z utrzymaniem konkretnej nieruchomości. Przed podaniem konkretnej ceny warto porównać jakie koszty sprzedaży i wynajmu są na lokalnym rynku – czyli w Suwałkach.

Przeczytaj >>>

Nieruchomości

Mieszkanie na rynku wtórnym czy pierwotnym?

Opublikowane

on

By

Ludzie, którzy podejmują decyzję o zakupie własnego mieszkania, zagłębiają się dość mocno w oferty z lokalnego rynku, porównują powierzchnie lokali, usytuowanie, rozłożenie pomieszczeń, wygląd wnętrza oraz koszty utrzymania. Zanim zostanie podjęta decyzja i dalsze kroki poszukiwania, warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy będziemy zmierzać w kierunku mieszkania z rynku wtórnego, czy może wolimy mieszkanie deweloperskie. Oczywiście każda z tych opcji posiada wiele swoich plusów. Tak naprawdę wiele ogłoszeń, które pojawiają się w internecie dotyczy mieszkań po kapitalnym remoncie, przez co osoby zainteresowanie mogą wejść i mieszkać bez ponoszenia dodatkowych kosztów, a także nie trudząc się wynajmowaniem ekip remontowych i aranżacją wnętrza. Są też mieszkania przeznaczone do remontu, a ich atutem najczęściej jest niska cena. W mieście Suwałki jest wiele takich ofert. Osoby kupujące taki lokal mogą przekształcić jego wnętrze pod własne gusta. To samo tyczy się również mieszkań z rynku pierwotnego, właściciel zyskuje możliwość całościowej, samodzielnej aranżacji wnętrza, zgodnej z jego indywidualnymi upodobaniami.

Przeczytaj >>>

Nieruchomości

Czy warto inwestować w nieruchomości w Suwałkach?

Opublikowane

on

By

Od kilku lat na rynku nieruchomości w Suwałkach można zaobserwować stały wzrost cen. Mimo to, mieszkania, domy czy lokale usługowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Mowa tutaj o dwóch rodzajach transakcji, zarówno o wynajmie jak i kupnie. Wiele osób zastanawia się nad inwestowaniem w nieruchomości, chociażby pod wynajem. Posiadając wolne środki, warto pomyśleć o ulokowaniu kapitału właśnie w mieszkaniach czy lokalach usługowych, ponieważ na ich wynajem utrzymuje się bardzo wysoki popyt. Wiele osób posiadających już własne domy i mieszkania, decyduje się na zaciągnięcie kredytu jako inwestycja w przyszłość. Ceny wynajmu w Suwałkach utrzymują się bowiem na tak wysokim poziomie, że wynajmujący będzie pokrywał koszty raty zobowiązania, zostaną też wolne środki do domowego budżetu. Spoglądając na rynek nieruchomości, można powiedzieć, że na ten moment zakup lokalu czy mieszkania jest strzałem w dziesiątkę, ponieważ jeśli trend będzie się utrzymywał, już za kilka lat będzie można chociażby sprzedać mieszkanie ze sporym zyskiem.

Przeczytaj >>>

Nieruchomości

Czy warto wynająć mieszkanie w Suwałkach

Opublikowane

on

By

Wiele osób marzy o posiadaniu własnego lokum. Młodzi ludzie w pewnym momencie swojego życia chcą się usamodzielnić, dlatego też rozpoczynają poszukiwania mieszkania w Suwałkach. Pierwsze pytanie jakie sobie zadają często jest takie, czy lepiej jest mieszkanie wynająć czy też może postarać się o kupno. Oczywiście ta druga opcja jest zdecydowanie trudniejsza i nie będzie dostępna dla każdego. Wynajem mieszkania jest dużo łatwiejszy i tak naprawdę często nie ma znaczenia nasz dochód czy forma zatrudnienia. Chcąc kupić mieszkanie w Suwałkach, najczęściej trzeba wykazać stabilność zatrudnienia, odpowiednie dochody aby posiadać zdolność kredytową, a także wpłacić środki na poczet wkładu własnego. Obserwując rynek nieruchomości można wyciągnąć wnioski, że ceny znacznie poszybowały w górę, przez co zarówno cena wynajmu jak i cena kupna mieszkania jest wyższa niż jeszcze kilka lat temu. Osoby wynajmujące mieszkanie na dłuższą metę i mające możliwości, coraz częściej decydują się na zaciągniecie kredytu, gdyż rata okazuje się bardzo zbliżona do kosztów wynajmu nieruchomości.

Przeczytaj >>>

Nieruchomości

Jak sprzedać nieruchomość

Opublikowane

on

By

Popyt na rynku nieruchomości w Suwałkach utrzymuje się na wysokim poziomie, jednak wraz za nią podąża podaż, dzięki czemu poszukujący mieszkań, domów czy lokali usługowych mają naprawdę szeroki wachlarz możliwości. Zapoznanie się z ofertą nieruchomości na konkretnym rynku jest obecnie dość proste, ponieważ właściciele lokali najczęściej zamieszczają ogłoszenia w sieci i są one ogólnodostępne. Poszukując mieszkania, domu czy działki budowlanej w mieście Suwałki warto zaglądać na ogólnopolskie serwisy ogłoszeniowe zawierające zakładkę nieruchomości, a następnie filtrować po interesujących nas kryteriach. Osoby chcące sprzedać nieruchomość powinny przyłożyć się do sporządzenia dobrego jakościowo ogłoszenia, ponieważ tak naprawdę to klucz do nawiązania pomyślnej transakcji. Im więcej zdjęć i szczegółów zamieścimy w naszym ogłoszeniu, tym większe zainteresowanie ono wzbudzi. Decydując się na wystawienie mieszkania, lokalu czy działku w internecie warto przedstawić dokładnie jego lokalizację, powierzchnię, rozkład, a także zamieścić informacje o opłatach jakie są związane z utrzymaniem konkretnego lokalu.

Przeczytaj >>>

Suwalki.net.pl to serwis miejski miasta Suwałki. Każdego dnia znajdziesz u nas ciekawostki z tego miasta podzielone w kategoriach jak sport czy wiadomości. Dodatkowo znajdziesz informacje sportowe z takich klubów jak Ślepsk Malow Suwałki czy Wigry Suwałki.