Connect with us

Artykuł

Jak zadbać o materiałową tapicerkę w samochodzie?

Opublikowane

on

Każdy kierowca doskonale wie, że wnętrze pojazdu jest jego wizytówką. Nic więc dziwnego, że wielu z nich dokłada wszelkich starań do tego, by zadbać o należytą czystość i porządek. Niemniej jednak najbardziej problematycznym elementem wnętrza auta okazuje się jego tapicerka. Zwykle auta posiadają tapicerki wykonane z weluru lub innego materiału, w którym bardzo łatwo gromadzi się kurz i inne zanieczyszczenia. Dodatkowo tapicerka materiałowa chłonie zapachy jak przysłowiowa gąbka. Zatem w jaki sposób można utrzymać ją w czystości?

Samodzielne pranie tapicerki- jak się za to zabrać i czy warto?

Kiedy we wnętrzu pojazdu da się wyczuć nieprzyjemne zapachy, a tapicerka straciła już swój pierwotny kolor, wówczas kierowcy dostrzegają potrzebę reakcji. Oczywiście najprostszym sposobem jest zabranie się za porządne upranie tapicerki, co może, aczkolwiek nie musi przywrócić ją do pierwotnego stanu. Z racji próby ograniczenia kosztów, wielu kierowców będzie chciało ten proces wykonać samodzielnie. Wówczas muszą się oni wyposażyć co najmniej w specjalny płyn do prania tapicerki, a także i zestaw szczotek oraz gąbek. W jaki sposób można więc samodzielnie uprać tapicerkę? Otóż:

  • po pierwsze tapicerka musi zostać dokładnie odkurzona- nie mogą znaleźć się na niej żadne okruszki czy większe zanieczyszczenia;
  • kolejno kierowcy przy pomocy szamponu muszą rozpocząć szorowanie- najlepiej zacząć do tapicerki na suficie i na bokach drzwi, a następnie przejść do prania foteli. Ten etap będzie najbardziej czasochłonny i będzie wymagał wiele energii;
  • w zależności od tego, jaki specyfik do prania został wybrany, kierowcy muszą ponownie odkurzyć tapicerkę, celem usunięcia nadmiaru piany i wilgoci lub wyszorować ją ponownie, tym razem z dodatkiem samej wody;
  • tapicerka musi pozostać do całkowitego wyschnięcia, co może zająć nawet kilka dni.

Czy pranie tapicerki samemu to dobry pomysł? Okazuje się, że choć można to zrobić, to jednak szampony i ręczne szorowanie nie są gwarancją uzyskania zadowalających efektów. Co więcej, pochłonie to również nasz czas i z powodu braku mechanicznego suszenia, nasze auto będzie unieruchomione na co najmniej jeden dzień.

Profesjonalne pranie tapicerki- skuteczne i szybkie rozwiązanie!

Pranie tapicerki oferowane przez profesjonalistów jest znacznie lepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim zrobią to oni precyzyjnie z wykorzystaniem odpowiednich środków i maszyn, a co więcej, samochód będzie gotowy do jazdy już w przeciągu kilku godzin. Warto jednak poświęcić czas na wybranie odpowiedniego zakładu zajmującego się car detailing’iem. Na uwagę zasługuje chociażby autoklinika.bialystok.pl. O sposobie w jaki wykonują oni pranie tapicerki, można dowiedzieć się więcej na stronie: https://autoklinika.bialystok.pl/myjnia/pranie-tapicerki/. Wspomniany już zakład od wielu lat skutecznie doprowadza tapicerki pojazdów do porządku i jest prawdziwym liderem w branży. Z pewnością wybierając jego usługi, żaden kierowca tego nie pożałuje, a jedynie wyjdzie z zakładu czystym i pachnącym samochodem.

Przeczytaj >>>

Suwalki.net.pl to serwis miejski miasta Suwałki. Każdego dnia znajdziesz u nas ciekawostki z tego miasta podzielone w kategoriach jak sport czy wiadomości. Dodatkowo znajdziesz informacje sportowe z takich klubów jak Ślepsk Malow Suwałki czy Wigry Suwałki.